Kesintisiz Güç Kaynakları (UPS)

Kesintisiz Güç Kaynakları

UPS olarak kısaltılan "Uninterruptible Power Supply", kesintisiz güç deposu anlamına gelmektedir. Birincil güç deposu yada şebeke gücü kesildiğinde, acele vaziyet gücü elde eden cihazdır.

Herhangi bir kesintisiz güç kaynakları birincil görevi, giriş güç deposu arızalandığında kısa süreli güç sağlamaktır. Bununla birlikte, birçok kesintisiz güç deposu birimi hem de yaygın şebeke güç problemlerini muhtelif derecelerde düzeltme kabiliyetine de sahiptir. Gerilim yükselmesi yada devamlı aşırı voltaj, giriş geriliminde anlık yada devamlı azalma, voltaj düşmesi, şebeke frekansının kararsızlığı, hat üstünde harmonik deformasyona uğramış şeklinde arızlar, güç sorunlarının başlıca sebeplerindendir. Güç kaynakları ile ilgili Akkur iletişim firmamızdan bilgi alabilirsiniz

Kesintisiz Güç Kaynağı Nasıl Çalışır?

Kesintisiz güç kaynakları, elektrik şebekesinde oluşan yahut oluşabilecek güç kayıplarında, bağlı bulunan cihazların korunmasını da sağlamaktadır. Olası düşük ve yüksek tansiyon dalgalanmalarında, faz kayıplarında, tarihi belgisiz kesintiler yada çarpık akımlarda; tertipli ve pak enerji sunmaktadır. Koceli de ki firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Kesintisiz Güç Kaynağı Nasıl Çalışır?

UPS, birincil kaynaktan güç kaybı algıladığında devreye giren bir akü içerir. Kesintisiz güç deposu, güç kaybını bildirdiğinde bilgisayarda son kullanıcı çalışıyorsa, üstünde çalışmış oldukları verileri kaydetmek ve tali güç deposu bitmeden ilkin sistemden çıkmak için vakit sağlar. Kocaeli deki firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Tüm güç tükendiğinde, RAM`deki bütün veriler silinmiş olur. Güç dalgalanmaları meydana vardığında ise, kesintisiz güç deposu bu dalgalanmalara mani olur, kesintisiz güç kaynakları böylece bilgisayarların zarar görmemesini sağlar. Bununla birlikte, güç kesintisi sebebiyle üretim ekipmanlarında oluşabilecek zararların önlenmesinde de, kesintisiz güç kaynağının görevi büyüktür. Güç kaynakları için Akkur iletişim firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

Akkur İletişim - Kesintisiz Güç Kaynakları